rysująca ręka

studio animacji

Ile czasu powinna trwać animacja?

 

Najczęściej nasze animacje trwają od 1 do 2 minut. Ale wszystko zależy od funkcji jaką ma spełniać animacja. Animacje promocyjne, przeznaczone do emisji w mediach społecznościowych, trwają zwykle około 60 - 90 sekund i jest to czas optymalny aby nie stracić uwagi widzów. Explainer video jest zazwyczaj nieco dłuższy niż animacja promocyjna i zajmuje 2 - 2,5 minuty. Jeśli temat jest skomplikowany i chcemy go dokładnie wyjaśnić animacja może trwać nawet 3-4 minuty. To już konkretna dawka wiedzy, przeznaczona najczęściej dla konkretnej grupy docelowej.

 

 

Ile czasu zajmuje nam realizacja około 2-minutowej animacji?

 

Proces produkcji animacji należy do pracochłonnych zajęć. W przypadku animacji whiteboard o długości 2 minut realizacja pełnego zlecenia tj. od pomysłu do animacji zazwyczaj zajmuje nam 3 - 4 tygodnie. Animacja do powierzonego scenariusza to minimum 2 tygodnie pracy. Oczywiście podane ramy czasowe są bardzo orientacyjne i zależą od skomplikowania animacji. W przypadku animacji 2D czas realizacji trwa 4 - 6 tygodni. Realizujemy też zlecenia express w 7-14 dni (wiąże się to z dodatkowymi kosztami).

 

 

Kto robi rysunki do naszych animacji?

 

Nasze rysunki są w 100% hand-made i wykonują je ilustratorzy do każdego projektu z osobna. W naszych animacjach nie wykorzystujemy ilustracji wielokrotnie, nie mamy bazy gotowych rysunków i nie korzystamy z banków grafiki. Nasze ilustracje są zawsze w pełni dopasowane do scenariusza, tak aby w sposób ciekawy i wciągający pokazać zaplanowaną treść.

 

 

Kto czyta nasze filmy? Czy są dostępne różne wersje językowe?

 

Współpracujemy z profesjonalnymi lektorami i studiami lektorskimi. Przygotowując animację zawsze przedstawiamy do wybor próbki głosów. Mamy też bazę lektorów native speakerów oraz sprawdzone biura tłumaczeń, dzięki czemu możemy przygotować dowolną wersję językową animacji. Na gotowej animacji możemy nanieść napisy w dowolnym obcym języku.

 

 

Kto posiada prawa autorskie do gotowej animacji?

 

Zawsze przekazujemy zamawiającemu pełne prawa autorskie do rozpowszechniania animacji w internecie oraz podczas spotkań i pokazów publicznych (bez praw do emisji w telewizji i kinach). Prawa przekazujemy bezterminowo i bez ograniczeń terytorialnych.

 

 

Ile kosztuje animacja whiteboard lub 2D?

 

Odpowiedź brzmi: to zależy. A zależy głównie od:

- stopnia skomplikowania animacji  - animacja 2D z dużą ilością ruchomych elementów lub w pełni animowanymi postaciami zawsze będzie droższa niż prosty czarno-biały whiteboard. Tej pierwszej grafik i animator muszą poświęcić znacznie więcej czasu, co znacząco wpłynie na cenę usługi,

- czasu trwania - inna będzie cena animacji trwającej minutę od tej pięciominutowej. 

Zawsze zachęcamy do przedstawienia projektów i zamawiania wycen indywidualnych gdyż każdy projekt jest inny, różni się złożonością animacji, czasem realizacji i kosztami. 

Najczęściej zadawane pytania

Lorem ipsum

1. wytyczne, niezbędne informacje i ustalenie stylu animacji

 

2. scenariusz/tekst lektorski oraz scenopis

 

3. wykonanie storyboardu i ilustracji

 

4. nagrania lektorskie

 

5. animacja, montaż, udźwiękowienie

 

6. zmiany i poprawki

Dane kontaktowe:

 

mail: biuro@paramont.pl

 

Maciej Wałachowski

504 290 624

mail: maciek@paramont.pl

Studio animacji
Studio animacji Rysująca Ręka

Co robimy:

 

animacja whiteboard

animacja 2d

motion desin

explainer video 

animacja biznesowa

animacja promocyjna