rysująca ręka

studio animacji

Najważniejsza jest organizacja pracy!

I Budżet i umowa

 

Przesyłając do nas zapytanie opisz krótko jakiego typu animację chcesz zamówić. Przygotowujemy ofertę zawierającą 3 warianty cenowe. Po ustaleniu budżetu zlecenia zabieramy się do działania.

 

 

II Analiza materiałów i zebranie wiedzy

 

Abyśmy mogli pracować skutecznie musimy zebrać i usystematyzować wiedzę na temat, który będziemy prezentować w filmie.

 

Dlatego przed spotkaniem produkcyjnym zawsze prosimy o linki, broszury informacyjne, opisy projektów, brand booki.

 

Bardzo ważna jest analiza materiałów, które nam przekazujesz. Jeśli rozpracujemy temat wcześniej, na spotkaniu możemy od razu przejść do merytorycznej rozmowy i skorygować ewentualne pomyłki w rozumieniu problemu, doprecyzować wątpliwości, podzielić się pierwszymi pomysłami.

 

III Spotkanie  

 

Podczas spotkania ustalamy dokładnie jaki ma być cel i funkcja animacji. Definiujemy też jaka jest grupa docelowa i miejsce emisji. Rozmawiamy o zwyczajach osób do których skierowany będzie komunikat, trudnych sytuacjach i problemach z którymi się spotykają w danym obszarze. Do grupy dopasowujemy odpowiedni styl plastyczny i język animacji. Ustalamy też długość animacji, parametry techniczne i harmonogram produkcji.

 

 

Tak przygotowani do realizacji animacji możemy pracować samodzielnie nad scenariuszem, tekstem lektorskim i opracowaniem plastycznym. Twojej uwagi będziemy potrzebować znów na etapie omawiania zmian i poprawek w scenariuszu oraz proponowanej plastyce animacji. 

 

 

Krok po kroku proces produkcji animacji opisaliśmy 

Klienci, którzy pierwszy raz zabierają się za zamawianie filmu często są pełni obaw jak taki proces wygląda i nie wiedzą jakie kolejno działania mają podejmować. Krok po kroku tworzenie animacji opisaliśmy w zakładce "sprawdzona metoda produkcji animacji" i bardzo zachęcamy do zapoznania się z etapami pracy nad animacją. Jednak aby w ogóle zabrać się za robienie filmu musimy ustalić z toba jakie jest budżet, o czym i dla kogo mamy stworzyć przekaz. Rozpoczęcie współpracy przebiega u nas zwykle tak:

Jak pracujemy?

Szybko, skutecznie, jak po sznurku.

 

Produkcja animacji to zawiły i pracochłonny proces, w który zaangażowanych jest wiele osób.  Aby nie tracić czasu i nie generować dodatkowych kosztów warto się do niego dobrze przygotować.

Dane kontaktowe:

 

mail: biuro@paramont.pl

 

Maciej Wałachowski

504 290 624

mail: maciek@paramont.pl

Studio animacji
Studio animacji Rysująca Ręka

Co robimy:

 

animacja whiteboard

animacja 2d

motion desin

explainer video 

animacja biznesowa

animacja promocyjna